Spektakle

Trzej muszkieterowie

Trzej Muszkieterowie

Przygoda, pojedynki, miłość, intryga… To wybuchowe połączenie niesie za sobą wiele intensywnych wrażeń. Żeby się o tym przekonać, trzeba koniecznie zobaczyć sceniczną adaptację jednej z najciekawszych powieści gatunku płaszcza i szpady „Trzej muszkieterowie” Aleksandra Dumas w wykonaniu Teatru Współczesnego.

Perypetie młodego Gaskończyka D'Artagnana i jego świty są wszystkim dobrze znane - mimo, że akcja powieści rozgrywa się w XVII w., przygody opisane przez Dumasa dostarczają niesamowitej rozrywki po dziś dzień. Podobnie z fabułą spektaklu, która aż kipi od dynamicznych zdarzeń. Przebiegły kardynał Richelieu uknuł wiele nikczemnych planów i z pewnością zadbał o to, by bohaterom nie zabrakło przeciwników do walki w służbie króla i królowej, a piękna Milady, kusząc swym powabem, zaplanowała złamać niejedno męskie serce. Ta barwna i bogata w nieoczekiwane zwroty akcji opowieść jest nie tylko podróżą do odległych czasów, które fascynują swoją odmiennością i stylistyką, lecz także świetnym teatrem „akcji”, który zachwyci każdego, kto lubi dobrą przygodę. Całość okraszona została niemałą dawką humoru, co z pewnością przyniesie widzowi ogrom sielskiej zabawy.

Spektakl kostiumowy, odnosi się do czasów Ludwika XIII, odwzorowuje kontekst historyczny i społeczny tamtych lat, dotyczy sceny politycznej i dziejowej ówczesnej Francji. Sztuka stanowi wierną adaptację powieści, dzięki czemu zachowuje jej ponadczasowy i uniwersalny charakter. Autorska muzyka pośrednio nawiązuje do epoki baroku i renesansu a samo widowisko wprowadza elementy tańców dworskich.

„Jeden za wszystkich – wszyscy za jednego!” - temat przewodni spektaklu to przyjaźń, która jest w stanie przetrwać nawet najtrudniejsze momenty życia. Widzowie doświadczają wyjątkowej relacji, której nie są w stanie zniszczyć ludzie, której nie pokonał nawet czas. Przedstawienie jest hołdem dla takich wartości jak lojalność, braterstwo, wzajemne zaufanie, szacunek. Sztuka na pierwszy plan wysuwa studium prawdziwej męskiej przyjaźni. Spektakl uczy młodego widza poszanowania dla prawdy, która zawsze ma większą wartość i stoi ponad fałszem.