Spektakle

Hiszpańskie party

Hiszpańskie Party

Abstrakcyjna komedia z elementami czarnego humoru. Pięć kobiet, pięć skrajnie różnych charakterów. Poznały się na kursie hiszpańskiego. Zaplanowały wspólny wieczór u jednej z nich, aby szlifować konwersacje… Oficjalna dewotka, znudzona małżeństwem gospodyni, nieśmiała konformistka, buntowniczka i wyzwolona artystka - spotykają się pod jednym dachem. Opowiedzą sobie o wiele więcej niż umieją po hiszpańsku… Przy odpowiedniej ilości wina, znika początkowa nieśmiałość i trudności z językiem, rozpoczyna się szalona babska impreza!

Błyskotliwe dialogi, pikantne żarty, ostra krytyka stereotypów, funkcjonujących w naszym społeczeństwie i zaskakujący finał, tworzą 90-cio minutową mieszankę wybuchową!

Tekst "Hiszpańskiego Party" zdobył główną nagrodę w Konkursie na Scenariusz Teatralny, ogłoszony przez Teatr Współczesny w Krakowie, - jest debiutem dramaturgicznym scenarzysty filmowego, Piotra Subbotko. Na podstawie tego pomysłu, autor stworzył obecnie scenariusz filmowy pt. „Hiszpańskie dziewczyny”, który znalazł się w finale konkursu Hartley-Merrill 2009.

Premiera „Hiszpańskiego Party” odbyła się w 2006r. w dawnej Fabryce Emalii Oskara Schindlera. Teraz spektakl możemy zobaczyć, w częściowo zmienionej obsadzie, zaadaptowany do nowej przestrzeni. Szczególny element scenografii stanowią magiczne mandale autorstwa Renaty Cypcar. Można go oglądać na scenie Kinoteatru "Uciecha" ul. Starowiślna 16 oraz na kameralnych pokazach ul. Starowiślna 21, II piętro. Spektakl wyłącznie dla widzów dorosłych!

Hiszpańskie party

Hiszpańskie party

Hiszpanskie party