Spektakle

PĘTLA - REMIX

PĘTLA - REMIX

PĘTLA - REMIX to spektakl oparty na opowiadaniu Marka Hłaski, oraz improwizacjach aktorskich. Punktem wyjścia był sen głównego bohatera Kuby (imię nie jest przypadkowe, bo to drugie imię Hłaski). Sen ten okazuje się bardziej prawdziwy niż jego życie. 

Jest to opowieść o wrażliwym człowieku, dążącym do samodestrukcji, o jego bezsilności wobec otaczającego świata, pokus i nieuchronności losu.  Jest to także historia o kobiecej miłości, której ogromna siła potrafi przezwyciężyć wszystko, nawet śmierć. 

W spektaklu przenikają się jawa ze snem, teraźniejszość ze wspomnieniem, życie ze śmiercią, a może nawet z tym co jest po śmierci.

Formalnie spektakl, łączy w sobie teatr z elementami filmu. Taki zabieg tworzy pole eksperymentu dla trójki aktorów. Zbudowany przez nich świat dopełnia muzyka, która powstawała na żywo podczas trwania prób z aktorami na scenie. Temat opowiadania jest aktualny i uniwersalny, bo jak pisał sam Marek Hłasko: „Ludzie nie zmieniają się nigdy. Ludzi zmienia życie. Dobre czy złe, dobrego czy złego człowieka, ale zawsze życie.”

To spektakl dla tych, którzy w teatrze chcą coś przeżyć, czegoś doświadczyć. Ma on budzić emocje - niewygodne i często bolesne, ale zawsze prawdziwe.

PĘTLA - REMIX

PĘTLA - REMIX

PĘTLA - REMIX

Adaptacja scenariusza i reżyseria: Łukasz Dąbrowski/ muzyka: Maksymilian Czarnecki/ scenografia: Elżbieta Bień/ kostiumy: Agata Wierzbicka/ reżyseria światła: Bartosz Jarzymowski.

W spektaklu trwającym 75 min. występują aktorzy: Katarzyna Gołąb, Łukasz Dąbrowski, Szymon Grzybek.