Spektakle

Kuba i Buba czyli savoir-vivre dla dzieci

Kuba i Buba czyli savoir vivre dla dzieci

Na podstawie tekstów Grzegorza Kasdepke

Co to jest savoir-vivre?  To wiedza o tym, jak właściwie zachować się w różnych sytuacjach. Nie tak łatwo jednak zostać dobrze wychowanym małym dżentelmenem, lub też dobrze wychowaną małą damą.

Wie o tym para bliźniaków Kuba i Buba, którzy poznają podstawowe pojęcia i zasady obco brzmiącego savoir-vivre’u.  Trzeba jednak wiedzieć, że rodzeństwo potrafi nieźle narozrabiać, a jego temperament przyprawia niektórych (zwłaszcza dorosłych) o zawrót głowy. Czasami nawet zwykła mała łyżeczka może być przyczyną potężnej awantury o to czy kładzie się ją na stole czy na spodku i czy można ją oblizać czy nie? Oj, wiele utrapienia ma z tą dwójką babcia Joasia, która będąc po raz kolejny świadkiem kłótni niesfornych wnucząt postanawia nauczyć ich dobrych manier. Co jednak zdarzy się gdy nowy znajomy babci – Pan Waldemar - odkryje przed Kubą i Bubą tajemnice swojej ukrytej pracowni? Czy najnowszy wynalazek szalonego naukowca -robot Bon Ton -pomoże okiełznać bliźniaki?

Najnowsze przedstawienie Teatru Współczesnego w Krakowie w humorystyczny sposób uczy trudnej sztuki dobrego zachowania. Wraz z naszymi sympatycznymi bohaterami, widzowie dowiedzą się zatem czy młodszy powinien wyciągać rękę do starszego i czy zamiast kłótni nie lepiej skorzystać z magicznych słów – dziękuję, przepraszam i proszę. Niesforne rodzeństwo podpowie jak odkładać sztućce po skończonym posiłku i dyskretnie ziewać. Zgrabne, sympatyczne i dowcipne sytuacje z życia codziennego będą zapamiętane i utrwalone dzięki lekkiej muzycznej formule spektaklu, a samo przedstawienie stanie się świetnym wstępem do rozmów z dziećmi na temat zachowania własnego i bohaterów a także podstawowych pojęć etykiety.

Kuba i Buba czyli savoir vivre dla dzieci

Kuba i Buba czyli savoir vivre dla dzieci

Kuba i Buba czyli savoir vivre dla dzieci
 
Reżyseria: Filip Bochenek/ scenariusz: Ewelina Czarnecka/ scenografia: Elżbieta Bień/ muzyka: Maksymilian Czarnecki/ kostiumy: Agata Jarzymowska

W spektaklu trwającym 65min. występują aktorzy: Jakub Perkowski - Kuba, Anna Kończal - Buba, Agnieszka Zieleziecka - Robot, Paweł Brandys - Pan Waldemar, Małgorzata Kowalska - babcia Joasia/kot, Maksymilian Czarnecki - Szczurek.
Po każdym przedstawieniu możliwa organizacja warsztatów teatralnych.